Oferowane przez nas siatki zgrzewane składają się z drutów poziomych i pionowych, które zostały punktowo ze sobą zgrzane w miejscu styku. Dzięki temu tworzą gęstą siatkę, w której wymiary średnic drutów mogą być od Ø = 0,56 mm do Ø = 2,11 mm i wielkości oczek od 6,3 mm do 100 mm.

Jako producent siatki zgrzewanej dbamy o to, aby nasza oferta stanowiła połączenie wysokiej jakości z atrakcyjną ceną. W Metalex korzystamy ze sprawdzonych metod produkcji siatek zgrzewanych, a także najnowocześniejszych technologii. Wszystkie surowce, które wykorzystujemy w produkcji, spełniają wyśrubowane normy dotyczące jakości wyrobu. Dostępne produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, odpowiednim kształtem i wielkością oczek. Zapoznaj się z naszym asortymentem.

Jak wykonana jest siatka zgrzewana?

Siatka zgrzewana to wysokiej jakości wyrób wykonany z drutu stalowego – czarnego albo ocynkowanego w postaci arkusza. Cechą charakterystyczną tego produktu jest sposób produkcji, który, dzięki zgrzaniu dwóch drutów w miejscu styku, pozwala uzyskać siatkę o wysokiej sztywności i trwałości. Siatki zgrzewane wykonane z podstawowego materiału, jakim jest drut stalowy, nie są odporne na korozję. Jeśli zależy Ci na tej właściwości, zamów produkt posiadający powłokę chroniącą przed warunkami atmosferycznymi. Do grupy takich wyrobów zaliczają się siatki zgrzewane o mocnej konstrukcji.

Skontaktuj się z nami

Zastosowanie siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane, zarówno nierdzewne, jak i ocynkowane, cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje wszechstronne wykorzystanie w przemyśle i budownictwie. Są one szczególnie przydatne w realizacji działań związanych z magazynowaniem i składowaniem produktów.

Wiele branż wykorzystuje siatki ze stali zgrzewane do wypełnienia balustrad oraz do budowy różnego rodzaju:

 • przegród,
 • regałów,
 • półek,
 • ekspozytorów sklepowych,
 • krat i burt w pojazdach,
 • klatek hodowlanych,
 • bram,
 • furtek,
 • przęseł ogrodzeniowych,
 • zabezpieczeń maszyn w zakładach produkcyjnych,
 • koszy na odpady.

Siatki ocynkowanie zgrzewane są odporne na korozję, co znacznie przedłuża ich wytrzymałość. Co więcej, można je bez problemu łączyć z innymi materiałami, takimi jak kątowniki ze stali.

Sprawdź dojazd

Jakie są zalety siatek zgrzewanych stalowych?

Siatki zgrzewane ze stali są niezwykle wytrzymałe i odporne na obciążenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, co przekłada się na długą żywotność. Dzięki specjalnym systemom montażowym, siatki zgrzewane można stosunkowo łatwo i szybko zamontować, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów. Dodatkowo dostępne są w różnych rozmiarach oczek i formatach, co pozwala dostosować je do konkretnych potrzeb projektu.

Ile kosztuje siatka zgrzewana? Cena i opcje dostawy

Cena siatki zgrzewanej zależy od kilku czynników, między innymi od wybranego rodzaju siatki zgrzewanej, wielkości oczek, średnicy i grubości drutu, ilości zamawianego materiału. To, co gwarantujemy to, że cena siatki stalowej zgrzewanej w naszej firmie Metalex jest zawsze atrakcyjna!

Aby poznać szczegóły cennika siatki zgrzewanej, zachęcamy do przesyłania zapytań ofertowych. Na podstawie formularza przygotujemy bezpłatną wycenę wraz z informacją o czasie potrzebnym na realizację danego zamówienia i jego wysyłkę. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie dostarczyć zamówione siatki w 24 godziny. Dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie.

Dlaczego siatka zgrzewana z drutu stalowego jest sprzedawana w rolkach?

Podstawową jednostką miary dla siatki stalowej zgrzewanej jest rolka. Dlaczego akurat ta miara funkcjonuje w branży? Przede wszystkim jest to związane z zautomatyzowanym procesem produkcji. Siatka nawijana na rolki jest łatwiejsza w transporcie i obsłudze.

Ponadto, dzięki tej formie, możemy odcinać pożądane długości z wysoką precyzją, co do centymetra. Porcjowanie siatki na rolki okazuje się pomocne, zwłaszcza dla branży budowlanej, gdzie zapotrzebowanie na ten produkt jest duże. To także bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce.

Produkcja siatek zgrzewanych – dostępna oferta wielkości oczek

W naszej ofercie znajdują się siatki zgrzewane w różnych zakresach średnic drutów, począwszy od Ø = 0,56 mm aż do Ø = 2,11 mm, oraz o wielkości oczek od 6,3 mm do 100 mm. W celu dokładnego dopasowania produktu do Twoich potrzeb sprawdź znajdującą się poniżej tabelę z dokładnymi rozmiarami. Możemy pochwalić się szeroką ofertą, więc jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas potrzebne rozwiązania.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomagają klientom wybrać optymalną siatkę o odpowiednich parametrach technicznych.

Wielkość oczka [mm] Średnica drutu [mm]
1,0m/25m 6,3 x 6,3 0,56
1,0m/25m 9,5 x 9,5 0,70
1,0m/25m 12,7 x 12,7 0,70
1,0m/25m 12,7 x 25,4 1,07
1,0m/25m 12,7 x 12,7 1,07
1,0m/15m 12,7 x 12,7 1,47
1,0m/25m 15,6 x 15,6 1,07
1,0m/25m 19,0 x 19,0 1,07
1,0m/25m 19,0 x 19,0 1,47
1,0m/25m 25,4 x 25,4 1,07
1,0m/25m 25,4 x 25,4 1,47
1,0m/15m 25,4 x 25,4 2,11
1,0m/25m 100,0 x 100,0 1,47

Galeria