Siatki karbowane, znane również pod nazwami siatki krepowane lub siatki krępowane, to produkty, których cechą charakterystyczną jest ponadprzeciętna wytrzymałość. Produkowane są one z drutu ze stali zwykłej lub ocynkowanej. Siatka pleciona wielokarbowa swój bardzo charakterystyczny kształt zawdzięcza splocie drutu, który odpowiada za trwałość produktu końcowego. Siatki karbowane dostępne są w dwóch wariantach oczek – z oczkiem kwadratowym lub prostokątnym. Oferujemy szeroką wybór tego typu produktów, które dzięki zróżnicowanym parametrom znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Jako producent siatek krępowanych oferujemy najlepsze stawki!

Charakterystyka siatek plecionych karbowanych

Druty można karbować/krępować na dwa sposoby, uzyskując dzięki temu siatki jednokarbowane lub wielokarbowane. Nasze sita karbowane charakteryzują się przede wszystkim splotem płóciennym, a ich oczka mogą być kwadratowe lub prostokątne. Wyroby wytwarzane są z najwyższej jakości drutu, który może być stalowy, czarny lub ocynkowany. Spośród wielu materiałów wyróżniają się zawsze jednakową wielkością oczek oraz oczekiwaną trwałością splotu. Pomimo swojej trwałości są one wyjątkowo lekkie, dzięki czemu łatwo można je transportować czy podnosić. Siatka pleciona karbowana jest bardziej elastyczna niż sploty zgrzewane, jednak można dobrać odpowiedni rodzaj drutu, który będzie charakteryzował się odpowiednią sztywnością. Wyroby wykonywane z drutu ocynkowanego są bardziej odporne na warunki atmosferyczne bez dodatkowych zabezpieczeń.

Zastosowanie siatki krepowanej

Dla siatek krepowanych można znaleźć szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w budownictwie. Są one wykorzystywane do wypełniania balustrad, a także buduje się za ich pomocą klatki, bramy, kosze i kontenery. Siatki krepowane stalowe znajdują zastosowanie również jako sita do przesiewania kopalin, kruszyw czy materiałów budowlanych, a nawet sypkich artykułów spożywczych. Ze względu na swoje walory estetyczne służą one jako osłony, woliery i obudowy. Ze względu na swój charakterystyczny krepowany kształt i regularną szerokość oczek służą w urządzeniach wentylacyjnych oraz chłodniczych. Dodatkowo siatki stalowe karbowane mogą być powleczone warstwą cynku lub PCV, aby zabezpieczyć materiał przed korozją oraz z siatki karbowanej mogą powstawać elementy wentylacyjne, kontenery i osłony maszyn.

Siatka karbowana – cena i jakość

Jako producent siatek karbowanych w ofercie posiadamy produkty najwyższej jakości. Proponowane przez nas siatki karbowane mogą być wykonane z wielu różnych rodzajów drutu. Cena siatki krępowanej i cena siatki karbowanej zależna jest od wielu czynników. Dostępne są u nas sita z drutu: okrągłego lub półpłaskiego, stalowego czarnego, sprężynowego, chromoniklowego czy ocynkowanego. Przy wyborze u nas siatek i sit możesz wybrać również, z jakiego drutu mają być one wykonane, a także jaką ma on mieć średnicę. Polecane przez nas siatki mogą mieć następujący format: średnica drutów od Ø = 1,2 mm do Ø = 6 mm; natomiast wielkość oczek to od 4 mm do 100 mm. Zależy nam, aby wyroby były z najwyżej jakości materiałów, dzięki czemu zachowają one wszystkie swoje właściwości i będą długoletnie. Cennik siatki krępowanej dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta, ale jedno możemy zagwarantować – znajdziesz u nas najatrakcyjniejsze ceny siatki krepowanej na Śląsku. Nasi fachowcy posiadają wieloletnie doświadczenie, dlatego pomogą w doborze odpowiedniego produktu. Oferowana przez nas siatka stalowa karbowana to doskonały wybór w najlepszej cenie.

Chcesz poznać cennik siatek krępowanych? Zadzwoń do nas!

Bogata oferta siatek plecionych karbowanych

W Metalex oferujemy siatki karbowane – zarówno jedno-, jak i wielokarbowe. Każdy z produktów znajdujących się w naszej ofercie spełnia najwyższe standardy dotyczące jakości, odporności i niezmienności wymiarów oczek i arkuszy. Do każdego zlecenia podchodzimy elastycznie – dopasowując grubość i wymiary siatek do standardowych i niestandardowych oczekiwań klienta. Posiadamy najszerszą ofertę siatek tkanych i karbowanych na Śląsku. Siatki te nie są wykorzystywane do wypełnienia przęseł w ogrodzeniach chroniących przed zwierzętami (do tego służą siatki ogrodzeniowe, których w ofercie nie posiadamy).

W naszej ofercie oprócz siatek plecionych wielokarbowych posiadamy również siatki plecione jednokarbowane! Możliwość zamówienia w dowolnej ilości.

Sita jednokarbowe:

Sita jednokarbowe

Sita wielokarbowe:

Sita wielokarbowe

Kształty haków wykańczających sito:

Galeria