Siatki i sita tkane, wykonane ze stali nierdzewnej, są coraz bardziej popularne i znajdują zastosowanie w wielu branżach. Ze względu na małą średnicę oczek są używane jako różnego rodzaju filtry i sita. Zastosowanie siatek w roku na rok wzrasta, zwłaszcza w przemyśle żywieniowym, budowlanym i wydobywczym.

Siatki tkane dostępne w różnych wariantach

Siatki tkane można nazywać tkaninami technicznymi, w których nici wątku i osnowy wykonane są z metalowych, okrągłych drutów o różnych średnicach. Druty te należy ze sobą przeplatać wg. określonego sposobu, tworząc drobne oczko. Zazwyczaj jest to siatka, która może posiadać splot płócienny prosty lub skośny. Firma Metalex oferuje siatki filtracyjne, produkowane wyjątkowo trwałą metodą tkania – systemem płóciennym L1/1 lub podwójnym K 2/2. Siatki tkane mogą mieć różne rozmiary tak, aby każdy klient mógł dopasować sito idealne do własnych potrzeb. Oferujemy siatki z drutu, którego średnica wynosi:

  • osnowa Ø od 0,025 mm do 3 mm
  • wątek Ø od 0,025 mm do 3 mm

Charakteryzują się drobną i lekką konstrukcją, a jednocześnie są mocne i wytrzymałe, niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nasze sita wykonywane są wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Ich produkcja odbywa się z zachowaniem wszelkich standardów unijnych a gotowe produkty spełniają wszystkie niezbędne wymagania oraz normy, co gwarantuje długie i bezpieczne użytkowanie sit. Dbamy o to, aby produkować niezawodny produkt a każdy klient był zadowolony z zakupionych u nas siatek tkanych i otrzymał trwały oraz solidny towar, spełniający jego życzenie.

Nie wiesz, która siatka metalowa do sita będzie dla Ciebie optymalna? Nie musisz sam podejmować decyzji. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, a z przyjemnością pomogą dobrać siatkę do zadań, które ma spełniać. Pamiętaj, że możemy wykonać każdą siatkę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Przekonaj się, że warto sprawdzić naszą ofertę i otrzymać dokładny opis wraz z propozycją cenową.

Zastosowanie siatek tkanych

Siatka tkana znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu a także w celach prywatnych. Najczęściej jest spotykane w przetwórstwie tworzyw sztucznych, przemyśle chemicznym i farmaceutycznym, hutniczym, rolnictwie a także w budownictwie i motoryzacji. Ponadto jest wykorzystywana m.in. jako sito czy też przesiewacz oraz jako elementy maszyn i urządzeń chłodniczych, w koszach i kontenerach a także jako zbrojenie, zabezpieczenie, osłona i moskitiera.

Siatki przesiewowe wykonywane są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Według najnowszych badań to właśnie stal nierdzewna jest uznawana za najbezpieczniejszy materiał do kontaktu z żywnością. W swoim składzie zawiera przynajmniej 11 % chromu, który sprawia, że nie jest to materiał rdzewny a wręcz całkowicie odporny na korozję. Stalowe sita i filtry bez jakichkolwiek obaw można wykorzystywać podczas procesów wytwarzania żywności. Z powodzeniem mogą być stosowane w przemyśle żywieniowym, w gastronomii oraz w handlu – podczas transportu i przechowywania produktów spożywczych.

Siatka na sita – cena

U producenta Metalex zakupisz siatkę na sita w atrakcyjnej cenie. Dostarcza on solidne rozwiązania do maszyn i systemów filtracyjnych, znajdujących zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jest w stanie oferować sita tkane, perfekcyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dysponuje odpowiednim parkiem maszynowym, dzięki czemu może realizować bardzo zróżnicowane zamówienia. Pragniemy wszystkich zainteresowanych zapraszać do kontaktu. Jesteśmy przekonani, że nasi doradcy techniczni znajdą dla Państwa optymalne rozwiązanie i przedstawią indywidualną wycenę.

Sita tkane – wysoka jakość

Oferowane siatki nierdzewne, wykonane z najwyższej jakości stali, co pozwala gwarantować ich trwałość i niezawodność przez wiele lat. Nie przecierają się ani nie rdzewieją. Można z nich korzystać bez obaw o utratę efektywności nawet do przesiewania takich materiałów jak żużel czy żwir. Mogą być wystawiane na działanie szkodliwych czynników (wysoka temperatura, wilgotność) lub służyć do oczyszczania materiałów szkodliwych i niebezpiecznych a mimo wszystko zachowają swoją niezmienioną formę i wygląd i wciąż będą znakomicie spełniać swoją rolę. Aby dodatkowo zwiększyć jeszcze odporność na korozję, siatki metalowe można ocynkować.

Celem poznania szczegółów oferty przed zakupem siatki na sita, warto się z nami skontaktować. Nasz doradca techniczny z przyjemnością odpowie na każde pytanie, a na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia, dopasuje odpowiedni produkt do stawianych przed nim wymagań. Ofertę przedstawi podczas osobistej wizyty lub rozmowy telefonicznej. Może również ją przesyłać na podany adres e-mailowy.

Producent siatki metalowej do sita

Oferta firmy Metalex jest niezwykle szeroka a obsługa klienta na najwyższym poziomie. Zajmuje się produkcją i dystrybucją wyrobów metalowych od wielu lat, m.in. siatek technicznych. Dzięki doświadczeniu i stosowaniu najnowszych technologii jest pionierem w swojej branży i oferuje niezawodny produkt wysokiej jakości. Swoim zasięgiem stara się obejmować coraz większy obszar. Z usług firmy korzystają klienci zarówno krajowi jak i zagraniczni, którzy lojalnie, wielokrotnie wracają z celu dokonania kolejnych zakupów. Oferuje wysoką jakość w atrakcyjnej cenie! Zachęcamy do zapoznania się z naszym całym asortymentem.